OFICJALNIE: Legia Warszawa ukarana za mecz z Górnikiem Zabrze

OFICJALNIE: Legia Warszawa ukarana za mecz z Górnikiem Zabrze fot. Transfery.info
Źródło: Komisja Ligi

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa.

Komisja Ligi nałożyła kary na Legię za zachowanie jej kibiców w trakcie sobotniego meczu 14. kolejki Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zostało przerwane już w 3. minucie, co było efektem zadymienia stadionu wywołanego oprawą „#KiedyMyŻyjemy” zaprezentowaną przez warszawskich kibiców.

„Na klub Legia Warszawa nałożono karę w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na trzy najbliższe mecze Ekstraklasy.

Na tak wysoką karę miało wpływ wyłącznie przerwanie zawodów na ponad 15 minut, spowodowane użyciem środków pirotechnicznych skutkującym całkowitym zadymieniem stadionu oraz koniecznością opóźnienia zawodów do momentu uzyskania widoczności umożliwiającej ich rozegranie” - czytamy w komunikacie Komisji Ligi.

Oznacza to, że kibice Legii nie pojadą na spotkania rozgrywane w Szczecinie, Lubinie oraz Gdańsku.

Przypomnijmy, że warszawiacy wygrali z Górnikiem 4:0 i obecnie z dorobkiem 26 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy.