OFICJALNIE: Nowy trener Torino

OFICJALNIE: Nowy trener Torino fot. Transfery.info
Źródło: Torino FC

Walter Mazzarri objął stanowisko szkoleniowca pierwszego zespołu Torino FC.

56-latek ostatnio piastował posadę menadżera Watfordu, z którego został zwolniony tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wówczas jego miejsce zajął Marco Silva. Co ciekawe, w ostatnich tygodniach łączono byłego szkoleniowca Interu Mediolan z powrotem na Półwysep Apeniński. O szkoleniowca pytał Milan, kiedy to jeszcze ekipą „Rossonerich” dowodził Vincenzo Montella.

Po ostatnim meczu Pucharu Włoch z Juventusem (0:2) ze swoją posadą pożegnał się Siniša Mihajlović. Jego miejsce zajął Mazzarri, który podpisał kontrakt z zespołem „Byków” do końca sezonu 2019/2020.

W sztabie szkoleniowym Włocha znalazł się Nicolò Frustalupi (drugi trener), Claudio Nitti (asystent) oraz Giuseppe Pondrelli (trener od przygotowania fizycznego). Debiut nowego trenera przypadnie na najbliższą sobotę i starcie ligowe z Bologną.

Torino zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli ligowej, a strata do gwarantującej grę w pucharach pozycji wynosi pięć punktów (obecnie szóstą lokatę zajmuje Sampdoria).