Peruwiański klub świętował mistrzostwo kraju przy zgaszonym oświetleniu [WIDEO]

Piotr Trochimowicz
Źródło: Club Universitario de Deportes

Club Universitario de Deportes zdobył 27. tytuł mistrza Peru pokonując w dwumeczu Club Alianza Lima.

Pierwszy z wymienionych zespołów triumfował w Torneo Clausura – jesiennej fazie ligowych rozgrywek, natomiast drugi zwyciężył wcześniej w wiosennej Torneo Apertura.

Obie drużyny zmierzyły się następnie w finałowym dwumeczu. Na stadionie Universitario de Deportes padł remis 1:1. Z kolei w rewanżu na obiekcie Alianzy Lima wygrali goście 2:0 po bramkach Edisona Floresa i Horacio Calcaterry.

Tuż po końcowym gwizdku na stadionie zostało wyłączone oświetlenie, przez co nie odbyła się ceremonia wręczenia medali i pucharu. Mimo to zawodnicy Universitario nie zrezygnowali ze świętowania, korzystając ze światła rzucanego przez telefony komórkowe kibiców i lampy telewizyjne.

Piłkarze zwycięskiej drużyny razem wykonali okrążenie wokół boiska, udzielali wywiadów przedstawicielom mediów, a także znaleźli czas na wspólną modlitwę wraz ze swoim trenerem Jorge Fossatim.

Universitario de Deportes sięgnęło po mistrzostwo Peru po raz pierwszy od 2013 roku. Puchar zostanie wręczony 12 listopada podczas uroczystości na stadionie tego klubu.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [02/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [02/05/2024] Marek Papszun ze wzmocnieniem z Lecha Poznań?! Marek Papszun ze wzmocnieniem z Lecha Poznań?! W 2030 roku chce zostać prezydentem! Zdobył z Wisłą Kraków mistrzostwo Polski W 2030 roku chce zostać prezydentem! Zdobył z Wisłą Kraków mistrzostwo Polski Borussia Dortmund bliżej upragnionego finału Ligi Mistrzów. PSG zmuszone odrobić straty w rewanżu [WIDEO] Borussia Dortmund bliżej upragnionego finału Ligi Mistrzów. PSG zmuszone odrobić straty w rewanżu [WIDEO] „Xabi Alonso chciałby poprowadzić te kluby” „Xabi Alonso chciałby poprowadzić te kluby” Kosztował 15 milionów euro, teraz PSG nie wie, co z nim zrobić Kosztował 15 milionów euro, teraz PSG nie wie, co z nim zrobić „Wrócę do FC Barcelony po sezonie” „Wrócę do FC Barcelony po sezonie”