Bayern Monachium zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów! To koniec marzeń Arsenalu [WIDEO] fot. Ulrich Hufnagel/Xinhua/PressFocus
Dawid Basiak

Bayern Monachium pokonał Arsenal (1:0) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów i zagwarantował sobie udział w dalszym etapie rozgrywek.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium a Arsenalem zakończyło się remisem (2:2), co naturalnie w rewanżowym meczu zwiastowało nam walkę o każdy centymetr boiska. Oba zespoły startowały z tego samego poziomu, mając również ten sam cel, który skupiał się na wywalczeniu awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Gospodarze napędzeni dopingiem własnej publiczności od pierwszych minut ruszyli do ataków. Swoich szans szukał między innymi Harry Kane, lecz futbolówka po jego strzałach mijała bramkę strzeżoną przez Davida Rayę.

Po stronie Arsenalu główne zagrożenie stwarzał Gabriel Martinelli, lecz on również nie zdołał wpisać się na listę strzelców, dlatego też do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Początek drugiej odsłony w wykonaniu Bayernu wyglądał niemal identycznie jak w przypadku pierwszej. Podopieczni Thomasa Tuchela rzucili się do ataku, by jak najszybciej objąć cenne prowadzenie.

Sztuka ta udała im się w 63. minucie, kiedy kibice monachijskiego zespołu wręcz oszaleli z radości, a wszystko to za sprawą bramki, którą po dośrodkowaniu Raphaëla Guerreiro zdobył Joshua Kimmich.

Młodziutki zespół prowadzony przez Mikela Artetę próbował za wszelką cenę wrócić do gry, lecz w ich poczynaniach zdecydowanie zabrakło skuteczności oraz zimnej krwi. Do wyrównania starał się doprowadzić między innymi Martin Ødegaard, ale jego próby również kończyły się fiaskiem.

Ostatecznie Bayern wygrał rewanżowy pojedynek wynikiem 1:0 (3:2 w dwumeczu) i wyeliminował Arsenal, który teraz będzie musiał się pogodzić z utratą szansy na upragnione zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice Realu Madryt i Bayernu Monachium połączyli siły przeciwko... Barcelonie [WIDEO] Kibice Realu Madryt i Bayernu Monachium połączyli siły przeciwko... Barcelonie [WIDEO] POTWIERDZONE: Mariusz Misiura odejdzie ze Znicza Pruszków POTWIERDZONE: Mariusz Misiura odejdzie ze Znicza Pruszków Bartłomiej Pawłowski: Ten przepis to dla mnie skandal Bartłomiej Pawłowski: Ten przepis to dla mnie skandal OFICJALNIE: Ostatnia szansa na zakup biletów na EURO 2024 OFICJALNIE: Ostatnia szansa na zakup biletów na EURO 2024 PSG ma jasny plan na przyszłość Luisa Enrique PSG ma jasny plan na przyszłość Luisa Enrique Przyszłość Mariusza Rumaka w Lechu Poznań wyjaśniona. Przekazał to swoim piłkarzom Przyszłość Mariusza Rumaka w Lechu Poznań wyjaśniona. Przekazał to swoim piłkarzom Lukas Podolski przekonał go do transferu do Górnika Zabrze. „To był dla mnie niemal zaszczyt” Lukas Podolski przekonał go do transferu do Górnika Zabrze. „To był dla mnie niemal zaszczyt”