Bramka Michała Skórasia przypieczętowała awans Club Brugge [WIDEO]

Bramka Michała Skórasia przypieczętowała awans Club Brugge [WIDEO] fot. Maarten Straetemans/Isosport/Content Curation/SIPA USA/PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik

Michał Skóraś ustalił wynik spotkania pomiędzy Club Brugge a Molde FK na 3:0, czym przypieczętował awans Belgów do kolejnej fazy Ligi Konferencji Europy.

Michał Skóraś w poprzednim sezonie był największą gwiazdą Lecha Poznań i swoją formą imponował nie tylko na polskich boiskach, ale także w trakcie pięknej przygody „Kolejorza” w Lidze Konferencji Europy. Dziwić mogło więc, że po zaliczeniu letniej przeprowadzki do Club Brugge, często nie znajdowano dla niego miejsca w składzie.

24-latek grał w europejskich pucharach, ale w lidze już nie dostawał minut. Ostatnio ta sytuacja uległa poprawie, a w meczu przeciwko Molde Skóraś dołożył kolejną cegiełkę do tego, by polepszyć swoją pozycję w klubie.

Belgowie byli w trudnej sytuacji, bo pierwszy mecz przegrali na wyjeździe 2:1 i musieli u siebie gonić wynik.

Zbawcą drużyny został Andreas Skov Olsen, który na listę strzelców wpisał się tuż przed końcem pierwszej połowy i zaraz po rozpoczęciu drugiej części spotkania, czym podwyższył swój dorobek bramkowy w tym sezonie do 22 trafień.

W 67. minucie spotkania 24-latek opuścił boisko, a w jego miejsce zameldował się Michał Skóraś.

Zaledwie po trzech minutach Polak mógł się cieszyć z gola, który był gwoździem do trumny Molde i przesądził o awansie Belgów.

Polak ruszył z piłką od połowy boiska i, po zejściu z prawej strony do środka boiska, ładnym strzałem lewą nogą wpisał się na listę strzelców. Jest to jego drugie trafienie dla Club Brugge. Debiutanckie miało miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy przeciwko KA Akureyri.