Liga Konferencji Europy: Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk wyszarpały remisy w pierwszych meczach drugiej rundy eliminacyjnej fot. Massimo Insabato / Shutterstock.com

Pogoń Szczecin do 85. minuty przegrywała z Brøndby IF 0:1. Wtedy udało się jej trafić do siatki i mecz skończył się wynikiem remisowym. Sporo szczęścia miała też Lechia Gdańsk, która w ostatnich minutach głównie odpierała ataki Rapidu Wiedeń.

Zagraniczne ekipy okazały się o wiele silniejsze od KR Reykjavík oraz Akademiji Pandew, z którymi przedstawiciele Ekstraklasy poradzili sobie bez większych problemów.

Dzisiaj „Portowcy” i biało-zieloni poczuli opór ze strony rywali. W przypadku tych pierwszych było to widoczne głównie w pierwszej połowie. Gdańszczanie pod koniec zawodów mieli w oczach strach.

Pogoń straciła gola w 28. minucie, a stało się to za sprawą Blasa Riverosa. W drugiej odsłonie podopieczni Jensa Gustafssona wzięli się solidnie do pracy, dominując nad swoim przeciwnikiem. Efekt? W 85. minucie przyszło długo wyczekiwane trafienie dla gospodarzy. Jego autorem był Luka Zahovič. Podczas zawodów z dobrej strony pokazał się chociażby Kamil Grosicki.

W tym samym czasie Lechia prowadziła trudny bój z Rapidem Wiedeń, a goście na dobrą sprawę przejęli inicjatywę w końcowych minutach zawodów, gdy zespół Tomasza Kaczmarka opadł z sił. Wtedy kilka razy pod jego bramką było groźnie.

Ostatecznie oba mecze zakończyły się wynikami remisowymi. Rewanże już za tydzień.