Northwest Derby na remis. Piękne gole Bruno Fernandesa i Kobbie'ego Mainoo [WIDEO] fot. oasisamuel / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk

W meczu 32. kolejki Premier League Manchester United podejmował u siebie Liverpool. Podopieczni Erika ten Haga zremisowali z „The Reds” 2:2.

Starcia odwiecznych rywali i hegemonów angielskiej Premier League należą do jednych z najbardziej ekscytujących meczów na świecie. W minionym spotkaniu Northwest Derby pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem pierwsi powody do radości mieli kibice przyjezdnych. W 23. minucie gola zdobył Luis Díaz po asyście Darwina Núñeza. Bramka autorstwa południowoamerykańskich zawodników dała Liverpoolowi prowadzenie do przerwy.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie na odpowiedź „Czerwonych Diabłów” nie trzeba było długo czekać. W 50. minucie złe podanie Jarella Quansaha przejął ustawiony w środkowym kole boiska Bruno Fernandes, oddając strzał, który przelobował wysoko ustawionego Caoimhina Kellehera.

Siedemnaście minut później prowadzenie zespołowi Ten Haga dał Kobbie Mainoo, wychowanek Manchesteru United, który podczas ostatniej przerwy na kadrę zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Anglii. 18-latek popisał się pięknym strzałem ze skraju pola karnego. Precyzyjny strzał posłany w prawy górny róg bramki nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

Gdy wszystko wskazywało na to, że trzy punkty zostaną w Manchesterze, na cztery minuty przed końcem rzut karny po faulu Aarona Wan-Bissaki na gola zamienił niezawodny Mohamed Salah. Dla Egipcjanina było to 16 trafienie w bieżącym sezonie Premier League.

Mecz finalnie zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. Liverpool będący wiceliderem angielskiej ekstraklasy ma tyle samo oczek co pierwszy Arsenal (71), a klub z Old Trafford plasuje się na szóstym miejscu ze stratą ośmiu punktów do piątego Tottenhamu.