Zawodnik Rakowa Częstochowa błysnął na wypożyczeniu. Ważny gol [WIDEO]

Zawodnik Rakowa Częstochowa błysnął na wypożyczeniu. Ważny gol [WIDEO] fot. Canal+ Sport
Dawid Basiak

Górnik Zabrze wygrał wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin (2:1). Wyrównujące trafienie w szeregach gości zdobył wypożyczony z Rakowa Częstochowa, Szymon Czyż.

Poniedziałkowy pojedynek zamykający 27. kolejkę Ekstraklasy zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla Zagłębia Lubin, które w 28. minucie meczu wyszło na prowadzenie za sprawą bramki autorstwa Dawida Kurminowskiego.

Radość kibiców gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bowiem zaledwie dziewięć minut później do wyrównania doprowadził Szymon Czyż, który wpakował piłkę do siatki, po tym jak jeden z defensorów Zagłębia dopuścił się niefortunnej interwencji.

Jak się okazało, trafienie wychowanka Lecha Poznań miało ogromne znaczenie w kontekście końcowego rezultatu, bowiem Górnik finalnie zdołał odwrócić losy poniedziałkowego meczu, pokonując Zagłębie wynikiem 2:1. Zwycięską bramkę w 66. minucie zdobył Piotr Krawczyk.

Górnik pozyskał Czyża latem ubiegłego roku w ramach rocznego wypożyczenia z Rakowa Częstochowa.

Od tamtego momentu 22-latek w trykocie zabrzańskiego zespołu zdołał rozegrać łącznie 22 spotkania, w których zdobył trzy bramki.

Czyż szeregi „Medalików” zasilił w styczniu 2022 roku, przechodząc wówczas z Warty Poznań. Wcześniej reprezentował on młodzieżowe zespoły włoskiego Lazio.