Afrykańska Liga Mistrzów: Fantastyczna bramka Shikabali nic nie dała. Al-Ahly wygrywa po raz dziewiąty [WIDEO] fot. CAF TV

Al-Ahly pokonało Zamalek SC (2:1) w finale Afrykańskiej Ligi Mistrzów i po raz dziewiąty w swojej historii sięgnęło po tytuł najlepszej drużyny klubowej na „Czarnym Lądzie”.

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował zawieszenie i w efekcie późniejsze zakończenie wielu piłkarskich zmagań. Ten los nie ominął najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Afryce, gdzie w wielkim finale doszło do starcia dwóch najbardziej utytułowanych ekip na kontynencie pochodzących z Kairu.

Za faworyta tego pojedynku uchodzili piłkarze Al-Ahly, którzy już w 5. minucie meczu objęli prowadzenie po trafieniu Amra Soleyi.

„Nadi Al Wataniyyah” nie nacieszyli się jednak nim zbyt długo, ponieważ jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził doświadczony Shikabala po fantastycznym uderzeniu z dystansu.

W drugiej części gry oba zespoły grały uważnie w obronie i wszystko wskazywało na to, że zwycięzca finałowego spotkania Afrykańskiej Ligi Mistrzów nie zostanie wyłoniony w regulaminowym czasie gry.

Ta sytuacja uległa jednak zmianie na kilka minut przed zakończeniem meczu, kiedy to precyzyjnym strzałem z woleja popisał się Mohamed Magdi i w ten sposób zapewnił Al-Ahly wywalczenie dziewiątego w historii tytułu dla najlepszej drużyny na „Czarnym Lądzie” po siedmiu latach przerwy.

W ten sposób „Nadi Al Wataniyyah” śrubują swój rekord wygranych turniejów Afrykańskiej Ligi Mistrzów, gdzie drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Zamalek SC z pięcioma zwycięstwami.

Zgarnięcie upragnionego trofeum otwiera równocześnie drogę ekipie z Kairu do wzięcia udziału w przyszłorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata, na których wystąpią Bayern Monachium (zwycięzca Ligi Mistrzów), Al-Duhail (gospodarz) oraz Auckland United (najwyżej rozstawiony zespół w strefie Oceanii). Do tego grona dołączą jeszcze zwycięzcy Azjatyckiej Lidze Mistrzów (19 grudnia, w finale na pewno zagra irański Persepolis, który czeka jeszcze na wyłonienie rywala ze wschodu kontynentu), CONCACAF Lidze Mistrzów (22 grudnia) i Copa Libertadores (31 stycznia).

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...