Eredivisie nadrobiła zaległości. Dograno... czternaście minut

W środowy wieczór dograno na holenderskich boiskach spotkania pomiędzy RKC Waalwijk a Ajaksem Amsterdam oraz AZ Alkmaar a NEC Nijmegen. Wymienione zespoły musiały spędzić na boisku łącznie... czternaście minut.

Organizatorzy Eredivisie nie znaleźli wystarczających przesłanek do definitywnego zakończenia pojedynków pomiędzy wymienionymi wyżej ekipami odpowiednio w ramach siódmej i dziesiątej kolejki.

Ich spotkania zostały przedwcześnie zakończone po decyzjach podjętych przez arbitrów. W pierwszym przypadku oba zespoły nie wyobrażały sobie dogrania meczu po zdarzeniu z udziałem Briana Brobbeya i Etienne'a Vaessena.

Atakujący Ajaksu Amsterdam wpadł w 84. minucie meczu na bramkarza RKC Waalwijk, co doprowadziło do odniesienia przez niego bardzo groźnego urazu głowy. Zawodnik wymagał natychmiastowej akcji ratunkowej i po przywróceniu mu funkcji życiowych został przetransportowany do szpitala.

Z kolei drugie starcie zostało przerwane na kilka sekund przed końcem regulaminowego czasu gry po tym, jak Bas Dost stracił przytomność i wymagał natychmiastowej pomocy ratowników, która zakończyła się sukcesem.

W efekcie w środowy wieczór wszystkie ekipy zostały one zmuszone do powrotu na boisku, by spędzić na nim łącznie... czternaście minut. Znaczącą część tego czasu pochłonęło dokończenie meczu RKC Waalwijk z Ajaksem Amsterdam (2:3) - dziesięć minut.

Natomiast starcie AZ z NEC potrwało tylko... cztery minuty (1:2), ale mimo to zgromadziło na trybunach kilkudziesięciu fanów gospodarzy, którzy liczyli na zaskakujący zwrot akcji i wywalczenie choćby punktu.

Powyższe rezultaty doprowadziły do małych przetasowań w tabeli Eredivisie. Ajax, po fatalnym początku sezonu, awansował już na szóstą lokatę. Z kolei ekipa z Nijmegen wydostała się ze strefy barażowej, ale ma nad nią tylko dwa punkty przewagi.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...