Historyczna wygrana Iraku w Pucharze Azji

Historyczna wygrana Iraku w Pucharze Azji fot. Shutterstock
Łukasz Grzywaczyk

Japonia sensacyjnie przegrała mecz z Irakiem wynikiem 2:1. To pierwsza przegrana Japończyków w fazie grupowej Pucharu Azji od 35 lat!

Dziś w grupie D miejsce miało spotkanie drugiej kolejki Pucharu Azji. Naprzeciw siebie stanęły reprezentacja Iraku oraz Japonii. Piłkarze z „Kraju kwitnącej wiśni” bez cienia wątpliwości byli zdecydowanym faworytem tego starcia, jak i całego turnieju. To także drużyna z największą liczbą triumfów w tych rozgrywkach (cztery).

Mecz rozpoczął się o 12:30 czasu polskiego. Już pięć minut po pierwszym gwizdku Irak wysunął się na prowadzenie za sprawą bramki 27-letniego napastnika, Aymena Husseina.

Irakijczycy po zdobytej bramce nie zwolnili tempa. Tuż przed końcem pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry, wynik ponownie podwyższył Hussein, tym razem po podaniu Ahmeda Yahii. Była to już jego trzecia bramka w tych rozgrywkach, dzięki której zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju (ex aequo z Akramem Afifem z Kataru).

Japończycy bramkę kontaktową zdobyli dopiero po 90. minucie gry. Wynik meczu ustalił pomocnik Liverpoolu - Wataru Endō.

Podopieczni Hajime Moriyasu w składzie z Endō, Minamino czy Kubo musieli uznać wyższość rywali.

Dla Iraku to pierwsze zwycięstwo nad Japonią od 42 lat.

Po dwóch kolejkach Irakijczycy zajmują pierwsze miejsce w grupie z kompletem punktów (1:3 z Indonezją i 2:1 z Japonią).

Na drugim miejscu plasuje się Japonia z trzema punktami za pokonanie Wietnamu (4:2).

Miejsca trzecie i czwarte zajmują kolejno Wietnam i Indonezja, obie bez dorobku punktowego.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...