I liga: Lechia Gdańsk wiceliderem. Nie dała żadnych szans Resovii Rzeszów [WIDEO] fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Dawid Basiak

Lechia Gdańsk pewnie pokonała na własnym stadionie Resovię Rzeszów wynikiem 4:0. Zwycięstwo to dało gdańszczanom awans na pozycję wicelidera I ligi.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był zespół Lechii Gdańsk, który rundę wiosenną rozpoczął w wyśmienity sposób, notując dwa przekonujące zwycięstwa z rzędu.

Gdańszczanie wygrali przed własną publicznością 3:1 z Wisłą Płock oraz wywieźli cenne trzy punkty z Pruszkowa, wygrywając z miejscowym Zniczem wynikiem 2:0.

Poniedziałkowe starcie z walczącą o utrzymanie Resovią Rzeszów było zatem dla nich świetną możliwością do przedłużenia zwycięskiej passy.

Gospodarze od samego początku ruszyli do ataku i już w piątej minucie meczu wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Maksyma Chłania, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Kibice zgromadzeni w Gdańsku nie musieli długo czekać na kolejne gole, bowiem w 20. oraz 25. minucie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Tomasz Neugebauer.

Mimo zdecydowanej przewagi piłkarze Lechii nie zamierzali składać broni i w samej końcówce pierwszej połowy podwyższyli swoje prowadzenie.

Autorem bramki został wówczas Camilo Mena, który wykorzystał świetny kontratak po nieudanym rzucie rożnym Resovii.

W drugiej odsłonie meczu obie drużyny miały swoje okazje, lecz żadna z nich finalnie nie została zamieniona na bramkę.

Końcowy rezultat po ostatnim gwizdku sędziego Wojciecha Mycia wskazywał pewną wygraną Lechii wynikiem 4:0.

Gospodarze odnieśli zatem trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, wskakując tym samym na pozycję wicelidera ze stratą dwóch punktów do pierwszej Arki Gdynia.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi nie pozwoli na jego odejście?! „Jest dla mnie kluczowym graczem” Xavi nie pozwoli na jego odejście?! „Jest dla mnie kluczowym graczem” Maciej Rosołek po golu ze Stalą Mielec. Są podziękowania Maciej Rosołek po golu ze Stalą Mielec. Są podziękowania Arkadiusz Milik ma jasny plan na przyszłość Arkadiusz Milik ma jasny plan na przyszłość Gorąco po meczu w I lidze. Kibice wtargnęli do szatni [WIDEO] Gorąco po meczu w I lidze. Kibice wtargnęli do szatni [WIDEO] Jakub Piotrowski na celownikach trzech klubów! Bułgarzy chcą pobić rekord Jakub Piotrowski na celownikach trzech klubów! Bułgarzy chcą pobić rekord Josué będzie musiał teraz bardzo uważać Josué będzie musiał teraz bardzo uważać Marek Papszun na meczu Ekstraklasy. Nie zapomniał! Marek Papszun na meczu Ekstraklasy. Nie zapomniał!