Jest marzeniem PZPN-u, w starciu z Realem Madryt doprowadził do kontrowersji [FOTO] fot. Canal+ Sport
Patryk Krenz

Real Madryt mierzył się w 13. kolejce LaLigi z Valencią. „Królewscy” rozgromili rywala 5:1, a swój kontrowersyjny epizod zaliczył w spotkaniu Yarek Gąsiorowski.

Gąsiorowski to jeden z największych talentów hiszpańskiej piłki. Młody stoper coraz odważniej poczyna sobie w szeregach Valencii i reprezentacji Hiszpanii do lat 19.

18-latek ma już za sobą debiut w szeregach „Nietoperzy”. W dziewiątej kolejce LaLigi pojawił się na murawie w starciu z RCD Mallorcą. Na drugi występ poczekał niecały miesiąc. Tym razem dostał szansę w meczu Copa del Rey z czwartoligowym UD Logroñés.

Postawa lewonożnego defensora została ponownie doceniona.

Gąsiorowski zastąpił Jose Gayę w 55. minucie rywalizacji na Estadio Santiago Bernabeu z Realem Madryt.

Z nim na boisku ekipa z Estadio Mestalla straciła jedną bramkę. Mogła stracić więcej.

Nastolatek, którego kilkukrotnie do zmiany reprezentacji namawiał Polski Związek Piłki Nożnej, w 68. minucie został trafiony we własnym polu karnym w rękę piłką po strzale Viníciusa Júniora.

Powtórki pokazały, że ręka odstawała od reszty ciała, co zdaniem wielu powinno zakończyć się „jedenastką” dla gospodarzy.

Sędzia José Sánchez Martínez nie dostrzegł przewinienia i pozwolił grać dalej.

W 88. minucie Hugo Duro przypomniał o sobie madryckim kibicom i zdobył dla przyjezdnych z Walencji gola kontaktowego. 24-latek spędził kampanię 2020/2021 w szeregach Realu Madryt Castilla.

„Królewscy”, mimo okazałego zwycięstwa, muszą zadowolić się drugą lokatą w tabeli LaLigi. Rewelacyjna Girona pozostanie na fotelu lidera przynajmniej przez całą przerwą reprezentacyjną.

Źródło: Canal+ Sport

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...