Mecz Eredivisie przerwany po uderzeniu sędziego

Spotkanie trzydziestej kolejki Eredivisie pomiędzy Groningen a Nijmegen zostało przerwane w dwudziestej minucie, po tym jak sędzia liniowy został trafiony w plecy kubkiem z piwem.

Kontynuowanie gry po tego typu zdarzeniu było niemożliwe, ponieważ w ostatnich tygodniach Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) zaostrzył swoje przepisy na wypadek podobnych incydentów.

Inspiracją do takiego ruchu były wydarzenia, które miały miejsce piątego kwietnia podczas półfinału Pucharu Holandii pomiędzy Feyenoordem Rotterdam a Ajaxem Amsterdam (2:1). Wówczas zapalniczką przez jednego z kibiców został trafiony Davy Klaassen, w wyniku czego zalał się krwią, a mecz dokończono po około półgodzinnej przerwie. Teraz w związku z nowymi wytycznymi stało się inaczej.

Według informacji dziennika „De Telegraaf” sprawca zajścia w Groningen został natychmiast ujęty i opuścił stadion w asyście stewardów oraz służb mundurowych. Grozi mu dożywotni zakaz stadionowy.

Nie wiadomo nadal jednak, co dalej z samym meczem, czy będzie on kontynuowany, czy może gospodarze zostaną ukarani walkowerem. W tabeli Eredivisie Groningen znajduje się w strefie spadkowej, tracąc aż jedenaście punktów do miejsca barażowego, natomiast Nijmegen jest jedenaste.

Więcej na temat: Holandia FC Groningen NEC Nijmegen

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...