Nerwowo w meczu FC Barcelony z trzecioligowcem. Zwycięskie gole padły dopiero po przerwie [WIDEO] fot. ph.FAB / Shutterstock.com

FC Barcelona w 1/8 finału Pucharu Hiszpanii pokonała Unionistas de Salamanca CF 3:1, ale do 45. minuty mieliśmy do czynienia z sensacyjnym wynikiem.

„Blaugrana” podczas losowania par trafiła na zdecydowanie łatwiejszego rywala niż Real Madryt, który musi mierzyć się z Atlético Madryt. Do katalońskiej ekipy dokooptowane zostało Unionistas de Salamanca, czyli przedstawiciel trzeciej ligi.

Xavi dał odpocząć Robertowi Lewandowskiemu czy Pedro, a szansę otrzymało kilku dotąd mniej używanych piłkarzy.

Całkiem nieoczekiwanie strzelanie rozpoczął gospodarz zawodów. Álvaro Gómez w 31. minucie huknął z powietrza i było 1:0.

Ten wynik wprowadził nerwową atmosferę w poczynania gości. Z drugiej strony miejscowi poczuli się bardzo pewnie, wręcz za pewnie.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy FC Barcelona wyprowadziła kontrę, po której Ferran Torres popędził na bramkę i doprowadził do wyrównania.

Po upływie godziny w bój posłany został „Lewy”. To nie on został jednak bohaterem zawodów.

Najpierw pięknie z dystansu uderzył Jules Koundé, później Alejandro Balde po indywidualnej akcji wbiegł w pole karne i sprawił, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

W 90. minucie Iñaki Peña dwukrotnie w ciągu kilku sekund uchronił mistrza Hiszpanii od straty gola i właśnie za determinację oraz walkę trzecioligowcowi należą się brawa.

Podczas ćwierćfinałowej rywalizacji ujrzymy „Dumę Katalonii”.