Potwierdzone: Seferović przeniesie się do Benfiki

Źródło: Sport Bild

Haris Seferović po przegranym finale DFB Pokal z Borussią Dortmund (1:2) poinformował, że w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Benfiki.

Ekipa z Lizbony swoje starania o pozyskanie reprezentanta Szwajcarii rozpoczęła już w trakcie zimowego okienka transferowego. Włodarze Eintrachtu nie przejawiali jednak chęci do sprzedaży 25-letniego zawodnika w połowie rozgrywek, dlatego ten przeniesie się teraz do Portugalii za darmo, ponieważ jego obecna umowa z niemieckim klubem wygasa wraz z końcem czerwca.

- To był mój ostatni mecz w barwach Eintrachtu. Odchodzę do Benfiki, z którą podpiszę pięcioletni kontrakt - poinformował środkowy napastnik.

Seferović nie ma za sobą udanego sezonu. Zdobył zaledwie cztery gole w 29 rozegranych spotkaniach, ale w finałowym starciu z Borussią Dortmund o DFB Pokal mógł w znakomitym stylu pożegnać się z fanami „Die Adler”. Szwajcar tuż przed zakończeniem pierwszej połowy nie wykorzystał jednak dogodnej sytuacji do wyprowadzenia Eintrachtu na prowadzenie, co zemściło się na jego drużynie w drugiej połowie, w której to ekipa z Signal Iduna Park prezentowała się zdecydowanie lepiej i ostatecznie zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

25-letni napastnik reprezentował barwy Eintrachtu od sezonu 2014/2015. Przed zasileniem szeregów ekipy z Frankfurtu nad Menem występował jeszcze w takich klubach jak Grasshoppers, Fiorentina, Lecce, Novara czy Real Sociedad.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...