Hitowy transfer Pellegriniego? Ważna obietnica!

9 miesięcy temu Hitowy transfer Pellegriniego? Ważna obietnica!
fot. FotoPyk

Według doniesień „RAI Sport”, Lorenzo Pellegrini od przyszłego sezonu może bronić barw Juventusu.

Zainteresowanie mistrzów Włoch utalentowanym pomocnikiem nie jest niczym nowym. „Stara Dama” obserwuje rodowitego rzymianina już od kilku miesięcy i w tym czasie poważnie skłaniała się do jego pozyskania. Do transakcji może dojść już tego lata, a tak jest przynajmniej zdaniem dziennikarzy „RAI Sport”. Turyńczycy mieli zdobyć ostatnimi czasy znaczną przewagę nad konkurencją.

Działacze „Bianconerich” prowadzą już zaawansowane negocjacje z przedstawicielami piłkarza, a te zmierzają w dobrym kierunku. Co prawda umowa zawodnika obowiązuje do połowy 2022 roku, a wątpliwe, by Roma była skora oddać 21-latka do jednego z największych rywali, ale „Juve” się tym nie przejmuje. W kontrakcie pomocnika ma znajdować się bowiem klauzula wykupu, wynosząca 25 milionów euro.

Agenci gracza mieli obiecać dyrektorom z Allianz Stadium, iż to właśnie Juventus będzie miał pierwszeństwo w całej operacji. Może się to okazać kluczowa, zważywszy na spore zainteresowanie zawodnikiem, którego w swoich szeregach chętnie zobaczyłby między innymi Liverpool.

Co więcej, „RAI Sport” twierdzi nawet, że operacja jest już niemalże dopięta na ostatni guzik. Finalizacja rozmów ma nastąpić w pierwszych dniach letniego okna transferowego. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, turyńczykom uda się spełnić jeden z priorytetów na zbliżający się okres transferowy. Da to też większy komfort w kontekście Emre Cana, który może przenieść się do „Juve” za darmo, ale wciąż nie odpowiedział na wcześniejszą ofertę.

Pellegrini jest wychowankiem Romy, ale nie mogąc przebić się do składu, przeniósł się na dwa sezony do Sassuolo. Tam udowodnił swoje umiejętności i gdy na Stadio Olimpico przeniósł się trener Eusebio Di Francesco, zdecydował się on zabrać ze sobą zawodnika.

Warto dodać, że jeśli Juventus pozyska w ten sposób Pellegriniego, będzie to już drugi podobny transfer na linii Rzym-Turyn. W 2016 roku „Bianconeri” pozyskali gwiazdę „Giallorossich”, Miralema Pjanicia, również aktywując klauzulę wykupu w jej kontrakcie.ŹRÓDŁO
RAI Sport
TAGI: Lorenzo Pellegrini Juventus FC AS Roma Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.