OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie wręczenia trofeum za mistrzostwo Polski

8 miesięcy temu OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie wręczenia trofeum za mistrzostwo Polski

Ekstraklasa SA zdecydowała - piłkarze Legii Warszawa nie otrzymają medali za zdobycie mistrzostwa Polski na stadionie w Poznaniu, jeśli wywalczą je w najbliższą niedzielę.

Debata dotycząca tego, czy Legia w przypadku wywalczenia tytułu na stadionie Lecha powinna od razu otrzymać puchar i medale, trwa od wielu dni. Z biegiem czasu dekoracja z udziałem legionistów w Poznaniu wydawała się coraz mniej prawdopodobna. Wszystko przez obawy o bezpieczeństwo. Teraz wiadomo już, że do niej nie dojdzie.

Oto pełna treść komunikatu Ekstraklasy SA:

„W dniu 15 maja odbyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli Lecha Poznań, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok oraz Ekstraklasy S.A. Po wysłuchaniu argumentów Klubów podjęto decyzję, że w sytuacji, gdyby mistrzem Polski została Legia Warszawa, ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali nie odbędzie się w Poznaniu, lecz zostanie przeprowadzona zaraz po powrocie zawodników i sztabu szkoleniowego do Warszawy. Szczegóły ewentualnej ceremonii zostaną podane przez Legię w porozumieniu z Ekstraklasą S.A.

Jednocześnie klub Lech Poznań zobowiązał się do podjęcia wszelkich niezbędnych działań, mających na celu zapewnienie zawodnikom, sztabowi trenerskiemu oraz kibicom maksymalnie szybkiego opuszczenia stadionu. Dzięki temu przedstawiciele Legii mogliby jak najszybciej dotrzeć do Warszawy, by tam móc uczestniczyć w ceremonii.

Jednocześnie Ekstraklasa S.A. informuje, że w przypadku wywalczenia tytułu mistrzowskiego przez Jagiellonię Białystok, ceremonia wręczenia trofeum dla Jagiellonii odbędzie się w Białymstoku bezpośrednio po zakończeniu zawodów.

Podczas ceremonii mistrzowskiej zostaną wręczone: trofeum oraz komplet 45 medali dla zawodników, sztabu szkoleniowego oraz innych przedstawicieli Mistrza Polski” - czytamy.

Przypomnijmy, że tracąca obecnie trzy punkty do Legii Jagiellonia w niedzielę (początek wszystkich meczów ostatniej kolejki grupy mistrzowskiej o 18:00) zmierzy się z Wisłą Płock.ŹRÓDŁO
Ekstraklasa SA
TAGI: Oficjalnie Legia Warszawa Polska Jagiellonia Białystok Lech Poznań
Zobacz również
Brzydka kontuzja Buricia
10 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.