Ansu Fati najmłodszym strzelcem ligowej bramki w historii Barcelony

2019-08-31 16:51:13; Aktualizacja: 4 lata temu
Mateusz Michałek Źródło: Marca I OptaJose

16-letni Ansu Fati przeszedł w sobotę do historii Barcelony.

„Duma Katalonii” nie rozpoczęłanajlepiej sobotniego spotkania LaLiga z Osasuną. Już w 7. minucieprowadzenie beniaminkowi dał Roberto Torres.

Fati pojawiłsię na murawie po przerwie, zmieniając Nélsona Semedo. Kilka minutpóźniej pochodzący z Gwinei Bissau zawodnik, dla którego był todrugi występ w dorosłej drużynie Barcelony, wpisał się na listęstrzelców. Atakujący wykończył strzałem głową dośrodkowanieCarlesa Péreza.

Młodziutki napastnik został tym samymnajmłodszym w historii piłkarzem Barcelony, który strzelił golaw LaLiga. Fati wyprzedził w tej klasyfikacji Bojana Krkicia oraz LeoMessiego. Jeśli chodzi o całą ligę hiszpańską, gracz „DumyKatalonii” wskoczył na trzecie miejsce. Szybciej od niego bramkizdobywali tylko Fabrice Olinga oraz Iker Muniain.