Černych odchodzi z Jagiellonii. Duże wyzwanie

Černych odchodzi z Jagiellonii. Duże wyzwanie fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Piotr Wołosik

Jak poinformował Piotr Wołosik, Fiodor Černych zostanie nowym zawodnikiem Dynama Moskwa.

O odejściu litewskiego atakującego z Białegostoku spekulowano już od wielu miesięcy. Jeszcze poprzedniego lata w kontekście sprowadzenia zawodnika wymieniano między innymi zespoły z drugiego poziomu rozgrywkowego w Anglii, ale jak się okazuje, zagra on w Rosji.

Dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, Piotr Wołosik, ustalił, że Litwin jutro pojawi się w Moskwie, gdzie podpisze przynajmniej trzyletni kontrakt z Dynamem. Jagiellonia zarobi na swojej gwieździe 300 tysięcy euro oraz ewentualne premie, które zostały zawarte w bonusach. Co warto zaznaczyć, 26-latek urodził się w stolicy Rosji i posiada tamtejszy paszport.

Tak niska kwota za jednego z najlepszych zawodników białostockiej drużyny może zaskakiwać, ale należy pamiętać, że wraz z końcem czerwca wygasa kontrakt Černycha. Jagiellonia ma ostatnią szansę do zarobienia na Litwinie, który od początku lipca byłby dostępny na rynku transferowym za darmo.

Wychowanek Klaipėdos Granitas pojawił się na polskich boiskach w połowie 2014 roku, gdy na jego zakontraktowanie za darmo zdecydował się Górnik Łęczna. 26-latek spędził na Lubelszczyźnie zaledwie jeden rok, nim przeniósł się za 125 tysięcy euro do Jagiellonii. 

Kapitan reprezentacji Litwy zdobył w LOTTO Ekstraklasie 30 bramek oraz 26 asyst w 120 występach. Teraz 26-latek spróbuje pomóc nowej drużynie w utrzymaniu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Rosji. Dynamo ma aktualnie tylko jeden punkt przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Amkarem Perm.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy