FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż

FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Romeo Agresti [Twitter]

W poniedziałek dojdzie do kolejnych kontaktów, których efektem mają być przenosiny Memphisa Depaya z Barcelony do Juventusu - poinformował Romeo Agresti.

„Oczekuje się, że dzisiaj dojdzie do kontaktu pomiędzy Juventusem a świtą Memphisa Depaya. Do uzgodnienia zostały ostatnie szczegóły kontraktu” - przekazał Romeo Agresti.

Transfer Depaya do Juventusu uprawdopodobnił się kilka dni temu. Matteo Moretto podawał już, że holenderski napastnik doszedł do porozumienia z turyńczykami w sprawie warunków indywidualnych. Konsensus ma zakładać umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku i zarobki na poziomie siedmiu milionów euro rocznie (pięć milionów podstawy i dwa w bonusach).

Juventus nie chce płacić kwoty odstępnego za Depaya i celuje w jego wolny transfer. Sam piłkarz również dąży do takiego scenariusza. Kluczowe będzie więc to, czy dojdzie on do porozumienia z Barceloną. Katalończycy woleliby zarobić coś na 28-letnim piłkarzu, ale być może finalnie dojdą do wniosku, że rozwiązanie kontraktu również będzie dla nich korzystne, ponieważ nie będą musieli oni wypłacać mu już wynagrodzenia.

Umowa Depaya z Barceloną jest ważna do 30 czerwca 2023 roku.

Jeśli Holender przejdzie do Juventusu, zaliczy czwartą topową europejską ligę po Premier League, Ligue 1 i lidze hiszpańskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy