Javi Martinez nie dla Barcelony

Javi Martinez nie dla  Barcelony
Tomasz Gadaj
Tomasz Gadaj
Źródło: Marca

Nie Thiago Silva i, prawdopodobnie, nie Javi Martinez wzmocnią FC Barcelonę tego lata. Bask bowiem nie ma zamiaru ruszać się z Bilbao.

Żadna ze stron nie wydaje się być na tyle zainteresowana transferem, by doprowadzić go do skutku za wszelką cenę. Athletic Bilbao nie zamierza zgadzać się na sumę odstępnego niższej od zapisanej w kontrakcie defensywnego pomocnika – a wynosi ona 40 milionów euro, o wiele za dużo dla „Blaugrany”. Wicemistrzowie Hiszpanii starają się zredukować żądania Basków, oferując w ramach rozliczenia różnych zawodników.

Istnieje tylko jeden problem. Athletic, co jest ewenementem na skalę światową, zatrudnia w swoim klubie jedynie zawodników urodzonych w Kraju Basków. W ekipie z Katalonii pośród graczy, których Barcelona mogłaby oddać, warunek ten spełnia jedynie bramkarz rezerwowego zespołu, Oier Olazabal. Drużyna Marcelo Bielsy nie potrzebuje jednak wzmocnień pomiędzy słupkami, gdyż Gorka Iraizoz oraz Raul Fernandez zapewniają spokój na tej pozycji przez najbliższych kilka lat. Poza tym, argentyńskiemu trenerowi Athleticu obiecano, że nie dojdzie do wyprzedaży zawodników, którzy doprowadzili „Los Leones” do finałów Copa del Rey i Ligi Europejskiej, co ostatecznie przekonało 57-laka do pozostania w Bilbao.

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie bliższy opuszczenia Kraju Basków jest Fernando Llorente, niż Javi Martinez.

zdjęcie: Marca

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy