Kristian Szewczenko poszedł w ślady ojca. Będzie mógł wybierać spośród czterech reprezentacji

Kristian Szewczenko poszedł w ślady ojca. Będzie mógł wybierać spośród czterech reprezentacji fot. Andrij Szewczenko I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

12-letni Kristian Szewczenko poszedł w ślady ojca i trenuje w akademii Chelsea.

Andrij Szewczenko przez lata błyszczał w barwach Dynama Kijów i Milanu. W koszulce tego drugiego rozegrał 322 spotkania, notując 175 trafień. W 2006 roku ukraiński napastnik zdecydował się na przenosiny do Chelsea. Jego przygoda z londyńskim klubem nie była jednak tak udana, jak się spodziewano.

Niewykluczone, że za kilka lat kibice Chelsea zobaczą w pierwszym zespole „The Blues” kolejnego Szewczenkę. Choć od odejścia z klubu 42-latka minęło już dużo czasu, na Stamford Bridge trenuje jego syn. Kristian stale robi postępy, a Szewczenko-senior jest zadowolony, że może on szlifować umiejętności w akademii tak renomowanego klubu.

Brytyjskie media zaznaczają, że jeśli 12-latek dalej będzie rozwijał się piłkarsko, stanie przed wyborem reprezentacji. Opcji ma aż cztery. Oprócz Ukrainy i Anglii, gdzie się urodził i wychował, może grać dla Stanów Zjednoczonych i... Polski. Dwa ostatnie warianty wiążą się bezpośrednio z jego mamą, która jest Amerykanką polskiego pochodzenia. Podkreślmy jednak, że szanse na to, iż młody piłkarz zdecyduje się kiedyś na występy w biało-czerwonych barwach są minimalne, by nie napisać żadne.

Zapytany o całą sprawę Szewczenko-senior dał do zrozumienia, że na razie nie ma co na ten temat dyskutować.

- Sam chętnie zmierzę się z jego wyborem. Jeśli pojawi się taka potrzeba, usiądziemy i porozmawiamy - przyznał 42-latek, który obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Ukrainy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy