Kristian Szewczenko poszedł w ślady ojca. Będzie mógł wybierać spośród czterech reprezentacji

Kristian Szewczenko poszedł w ślady ojca. Będzie mógł wybierać spośród czterech reprezentacji fot. Andrij Szewczenko I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

12-letni Kristian Szewczenko poszedł w ślady ojca i trenuje w akademii Chelsea.

Andrij Szewczenko przez lata błyszczał w barwach Dynama Kijów i Milanu. W koszulce tego drugiego rozegrał 322 spotkania, notując 175 trafień. W 2006 roku ukraiński napastnik zdecydował się na przenosiny do Chelsea. Jego przygoda z londyńskim klubem nie była jednak tak udana, jak się spodziewano.

Niewykluczone, że za kilka lat kibice Chelsea zobaczą w pierwszym zespole „The Blues” kolejnego Szewczenkę. Choć od odejścia z klubu 42-latka minęło już dużo czasu, na Stamford Bridge trenuje jego syn. Kristian stale robi postępy, a Szewczenko-senior jest zadowolony, że może on szlifować umiejętności w akademii tak renomowanego klubu.

Brytyjskie media zaznaczają, że jeśli 12-latek dalej będzie rozwijał się piłkarsko, stanie przed wyborem reprezentacji. Opcji ma aż cztery. Oprócz Ukrainy i Anglii, gdzie się urodził i wychował, może grać dla Stanów Zjednoczonych i... Polski. Dwa ostatnie warianty wiążą się bezpośrednio z jego mamą, która jest Amerykanką polskiego pochodzenia. Podkreślmy jednak, że szanse na to, iż młody piłkarz zdecyduje się kiedyś na występy w biało-czerwonych barwach są minimalne, by nie napisać żadne.

Zapytany o całą sprawę Szewczenko-senior dał do zrozumienia, że na razie nie ma co na ten temat dyskutować.

- Sam chętnie zmierzę się z jego wyborem. Jeśli pojawi się taka potrzeba, usiądziemy i porozmawiamy - przyznał 42-latek, który obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Ukrainy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy