Layton Maxwell sądzony za rozprowadzenie narkotyków

Layton Maxwell sądzony za rozprowadzenie narkotyków fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Mirror

W 2020 roku policja przeprowadziła akcję na szeroką skalę, której celem było złapanie przywódców gangów działających na terenie Wielkiej Brytanii. Na gorącym uczynku przyłapany został Layton Maxwell, który w lipcu stanie po raz drugi przed wymiarem sprawiedliwości - informuje „The Mirror”.

Walijczyk mocno wierzył, że pójdzie w ślady Iana Rusha, ale jego kariera nie potoczyła się tak, jakby tego życzył. W pierwszym zespole Liverpoolu rozegrał tylko jedno spotkanie i choć zapisał się w historii jako jeden z nielicznych graczy, którzy zdobyli bramkę w debiucie, więcej nie było mu dane bronić barw „The Reds”.

Skrzydłowy, który liczył na występy bliżej środka ataku, odszedł w 2001 roku do Cardiff City, skąd trafił do Swansea City. Później łączył występy w niższych ligach z Walii z tradycyjną pracą.

Przed rokiem Layton Maxwell wpadł jednak podczas prowadzonej przez Wielką Brytanię „operacji Venetic”. Policja rozszyfrowała wiadomości w EncroChacie, co pozwoliło dotrzeć do przywódców gangów.

W trakcie akcji wymierzonej w przestępczość zorganizowaną funkcjonariusze przyłapali Walijczyka na gorącym uczynku. Śledczy przypisali mu rolę dilera narkotykowego.

Jak poinformowała policja, jedynie w południowej Walii przechwycono ponad dwie tony narkotyków i wiele milionów funtów. Na liście tej jest 60 kilogramów kokainy, cracku oraz heroiny o łącznej wartości około sześciu milionów funtów.

41-latek przyznał się do winy i został zwolniony za kaucją. W lipcu czeka go jednak kolejna rozprawa, na której może zostać skazany na karę więzienia.

Więcej na temat: Walia Layton Jonathan Maxwell

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy