Manchester United dopiął swego. Maguire zostanie najdroższym obrońcą w historii piłki!

Manchester United dopiął swego. Maguire zostanie najdroższym obrońcą w historii piłki!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I Sky Sports I The Telegraph I Fabrizio Romano

Brytyjskie media podają, że Harry Maguire zostanie zawodnikiem Manchesteru United.

Po wielu miesiącach spekulacji klub z Old Trafford w końcu doszedł do porozumienia z Leicester City w sprawie transferu 26-letniego środkowego obrońcy. BBC Sport, Sky Sports czy „The Telegraph” zgodnie informują, że przenosiny Anglika do ekipy z czerwonej części Manchesteru są przesądzone.

Większość źródeł donosi, że koszt transferu wyniesie 80 milionów funtów, a więc 87 milionów euro. „The Telegraph” pisze nawet o 85 milionach funtów. Tak czy siak Maguire jest o krok od pozostania najdroższym obrońcą w historii piłki. 20-krotny reprezentant swojego kraju strąci z pierwszego miejsca Virgila van Dijka, za którego Liverpool półtora roku temu zapłacił Southampton 75 milionów funtów.

Fabrizio Romano dodaje, że defensor dogadał się już z MU i podpisze z nim umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku. Wkrótce powinien rozpocząć testy medyczne.

Maguire trafił do Leicester w 2017 roku z Hull City. W barwach „Lisów” rozegrał do tej pory 76 spotkań, notując w nich pięć trafień i trzy asysty. W sumie do tej pory wybiegał na murawy Premier League 101 razy.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy