Marcos Rojo wypychany z Manchesteru United. Klub gotowy spłacić część jego kontraktu

Marcos Rojo wypychany z Manchesteru United. Klub gotowy spłacić część jego kontraktu fot. Manchester United FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

Jak pisze „Daily Mirror”, Manchester United chce rozstać się z Marcosem Rojo.

Argentyński stoper od dawna jest łączony z odejściem z zespołu „Czerwonych Diabłów”. Problem w tym, że żaden z zainteresowanych nim klubów nie przedstawił mu (obecnie inkasuje podobno 130 tysięcy funtów tygodniowo) i klubowi z Old Trafford zadowalającej oferty. Pod koniec okna transferowego w Anglii defensor mógł przejść do Evertonu, ale ostatecznie transfer nie został zrealizowany.

Według „Daily Mirror” MU do tego stopnia zależy na zakończeniu współpracy z Rojo, że jego władze mają być skłonne wypłacić obrońcy część pieniędzy, które gwarantuje mu obecny kontrakt, byle tylko zmienił klubowe barwy. Taki krok miałby ułatwić znalezienie mu nowego zespołu.

Wstępne zainteresowanie Rojo wykazują kluby z Hiszpanii i Włoch. 29-latek znajduje się również na celowniku Fenerbahçe i MU liczy na to, że Turcy przejdą do konkretnego działania. Władze „Czerwonych Diabłów” chcą, by Argentyńczyk opuścił klub od razu na zasadzie definitywnego transferu.

Rojo trafił na Old Trafford w 2014 roku ze Sportingu. W koszulce United rozegrał do tej pory 113 meczów. Piłkarz jest wypychany z klubu, ponieważ Ole Gunnar Solskjær ma aktualnie do dyspozycji aż siedmiu stoperów.

Umowa Rojo jest ważna do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy