Martínez: Myślałem, że zginiemy

Martínez: Myślałem, że zginiemy
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: Daily Mail

Pomocnik Bayernu Monachium Javi Martínez wyjawił, że bał się o swoje życie podczas grudniowego lotu samolotem, w którym doszło do awarii.

25-letni piłkarz wracał z Maroka do Hiszpanii wraz z Lorenzo Buenaventurą (trenerem od przygotowania kondycyjnego w Bayernie) po Klubowych Mistrzostwach Świata. Zwycięzcą turnieju byli właśnie mistrzowie Niemiec, którzy w finale rozgrywek pokonali Casablancę 2:0.

Hiszpanie wracali do domu prywatnym odrzutowcem. Kiedy maszyna wzniosła się w powietrze, odleciały drzwi. W trakcie podróży samolot wpadł w turbulencje, spadło ciśnienie w kabinie i zaistniało ryzyko wypadku.

- Prawda jest taka, że wtedy obawiałem się o swoje życie – powiedział Hiszpan. - Przez 15 sekund myślałem, że to koniec i zaraz zginiemy – kontynuował.

- W tym momencie zacząłem żegnać się w myślach z rodziną. Samolot osiągnął wysokość około pięciu kilometrów nad ziemią, ale na szczęście pilot zdołał odzyskać kontrolę nad maszyną i wykonał awaryjne lądowanie. Dzięki temu obyło się bez poważnych konsekwencji – wspominał zawodnik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy