Oficjalnie: Boateng w Manchesterze City

Oficjalnie: Boateng w Manchesterze City
Redakcja
Redakcja
Źródło: Manchester City

Jerome Boateng zaakceptował warunki 5-letniego kontraktu, dzięki czemu przeszedł z Hamburga SV do Manchesteru City. <br><br> Boateng zdążył przylecieć do Manchesteru, zanim uda się z reprezentacją Niemiec na (...)

Jerome Boateng zaakceptował warunki 5-letniego kontraktu, dzięki czemu przeszedł z Hamburga SV do Manchesteru City.

Boateng zdążył przylecieć do Manchesteru, zanim uda się z reprezentacją Niemiec na Mistrzostwa Świata do RPA.

21-letni obrońca zdążył w barwach Hamburga zagrać 75 razy, ma też za sobą 3 występy w kadrze Niemiec.

Menadżer Man City, Roberto Mancini nie ukrywa radości po dokonaniu pierwszego wzmocnienia tego lata.

"To bardzo dobry transfer dla nas. Jest młodym piłkarzem, a pomimo tego już prezentuje duże umiejętności. U nas może się jeszcze ulepszyć" - powiedział Mancini.

"Jerome może grać na wielu pozycjach w obronie, co jest bardzo ważne. Udowodnił swoją klasę w Niemczech i myślę, że będzie ważnym piłkarzem w Manchesterze City."

"Dobrze dla niego, że podpisał kontrakt jeszcze przed Mistrzostwami, dzięki temu może skupić się na grze dla Niemiec. Z ciekawością będę przyglądał się jego grze na Mundialu, zanim powróci do nas na przygotowania przedsezonowe" - dodał menadżer Man City.

Jerome, którego brat Kevin-Prince gra w Portsmouth, jest trzecim zawodnikiem ściągniętym przez klub z Eastlands z Hamburga. Przed 21-letnim obrońcą w 2008 przyszedł Vincent Kompany, a w 2009 - Nigel de Jong.

Oficjalna strona nie podała kwoty transferu, ale w angielskich mediach mówi się o 11 milionach funtów.
Więcej na temat: Niemcy Anglia Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy