OFICJALNIE: EURO 2021

OFICJALNIE: EURO 2021
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: NFF

Norweski Związek Piłki Nożnej poinformował za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze, że zbliżające się Mistrzostwa Europy zostały przeniesione na następny rok ze względu na panująca epidemię koronawirusa.

O godzinie 13:00 rozpoczęła się wideokonferencja Unii Europejskich Związków Piłkarskich z udziałem wszystkich przedstawicieli krajów zrzeszonych w organizacji.

Już na jej początku UEFA poinformowała o konieczności przełożenia Euro 2020 na przyszły rok, co zostało z zadowoleniem przyjęte przez wszystkich uczestników turnieju oraz pozostałe państwa, w tym te, które jeszcze walczą o uzyskanie awansu do tej imprezy.

Mistrzostwa Europy, zgodnie z przyjętymi decyzjami opublikowanymi przez Norweski Związek Piłki Nożnej, odbędą się między 11 czerwca a 11 lipca w 2021 roku.

UEFA zdecydowała się na przeniesienie imprezy nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także z powodu uzyskania dodatkowych terminów na dogranie trwających rozgrywek, o ile sytuacja panująca w Europie się unormuję.

Na chwilę obecną przedstawiciele wspomnianej organizacji liczą na to, że wszystkie ligi oraz puchary zostaną zakończone do 30 czerwca. Dwie specjalnie powołane grupy pracują obecnie nad utworzeniem kalendarza realizującym oraz dokonania oceny skutków finansowych wynikających z obecnych wydarzeń.

UEFA po zakończeniu wideokonferencji opublikuje zapewne obszerny komunikat wyjaśniający wszystkie poruszone sprawy związane z możliwą kontynuacją lub przedwczesnym zakończeniem rozgrywek na Starym Kontynencie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy