OFICJALNIE: Lech zdecydował w sprawie trenera

OFICJALNIE: Lech zdecydował w sprawie trenera
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lech Poznań

To już przesądzone - Dariusz Żuraw pozostanie szkoleniowcem Lecha Poznań.

Początkowo 46-latek miał prowadzić pierwszy zespół „Kolejorza” do końca sezonu 2018/2019. Władze poznańskiego klubu zdecydowały się jednak pozostawić trenera na stanowisku i podpisały z nim umowę do 30 czerwca 2021 roku.

- Teraz będę chciał zapracować na zaufanie kibiców, którzy są niezwykle ważni i bez ich wsparcia nie uda nam się osiągnąć celów, jakie przed nami. „Kolejorz” znajduje się na etapie przebudowy drużyny i cieszę się, że biorę udział w tym projekcie - powiedział Żuraw.


- Darek wkroczył do szatni w trudnym momencie. Od początku wiedział, że nie będziemy zwracać uwagi tylko na wyniki przez niego osiągane. Ważny był dla nas styl gry, umiejętność podniesienia drużyny w trudnym momencie, a także codzienny kontakt z piłkarzami. I po zebraniu tych wszystkich elementów zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy. Widzimy bowiem, że trener ma swój pomysł na grę i stara się go konsekwentnie realizować - przyznał prezes Lecha, Karol Klimczak.

Żuraw, który wcześniej pracował z rezerwami poznańskiego klubu, pod koniec marca został następcą zwolnionego Adama Nawałki. Od tamtej pory Lech rozegrał pod jego wodzą dziewięć spotkań. Zanotował trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. W środę „Kolejorz” pokonał Lechię Gdańsk 2:1.

Lech z dorobkiem 52 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli Ekstraklasy. W ostatniej kolejce zmierzy się on na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy