OFICJALNIE: Nowy klub czołowego strzelca ligi rumuńskiej

OFICJALNIE: Nowy klub czołowego strzelca ligi rumuńskiej
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: CFR 1907 Cluj

George Ţucudean stał się bohaterem jednego z pierwszych zimowych transferów w Rumunii.

26-letni napastnik spędzi resztę sezonu w barwach CFR Cluj, które po dwudziestu dwóch kolejkach lideruje w tabeli rumuńskiej pierwszej ligi.

Sprowadzenie napastnika z Viitorulu Konstanca kosztowało popularnych „Ceferiștiich” około osiemset tysięcy euro. Dwukrotny reprezentant Rumunii swoją postawą ma przyczynić się zdobycia przez ekipę, której opiekunem jest Dan Petrescu, czwartego w historii ligowego mistrzostwa.

Dzięki jedenastu bramkom strzelonym w trakcie rundy jesiennej, Ţucudean zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców ligi rumuńskiej. Jego dobra postawa nie przełożyła się jednak na wyniki broniącej tytułu ekipy Viitorulu, która traci do lidera aż piętnaście punktów.

Mimo młodego wieku, transfer do Kluż-Napoki będzie dla 26-latka już ósmą zmianą klubu w dotychczasowej karierze. Jak dotąd miał on okazję występować w czołowych rumuńskich zespołach pokroju Dinama Bukareszt i Steauy, a także zaliczył dwa epizody za granicą, gdzie przez pewien czas występował w Standardzie Liége oraz Charlton Athletic.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy