OFICJALNIE: Nowy środkowy pomocnik Napoli. Sprzedażowy rekord!

OFICJALNIE: Nowy środkowy pomocnik Napoli. Sprzedażowy rekord!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Real Betis

Napoli sfinalizowało kolejny transfer.

Hiszpański środkowy pomocnik, Fabián Ruiz, podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku (bez klauzuli kwoty odstępnego), gwarantującą mu zarobki na poziomie 2,5 miliona euro za sezon. Kwota transferu to 30 milionów euro, zawarte w umownej klauzuli wykupu.

22-letni Fabián jest wychowankiem Betisu, który opuścił tylko na kilka miesięcy na zasadzie wypożyczenia do Elche. W ostatnim sezonie stał się jednym z najważniejszych zawodników andaluzyjskiej drużyny, w 34 meczach ligowych strzelając trzy bramki i zaliczając sześć asyst.

Tym samym Napoli kontynuuje letnią przebudowę po zmianie trenera z Maurizio Sarriego na Carlo Ancelottiego. Wcześniej pozyskano trzech innych piłkarzy: Viníciusa, Simone Verdiego i Amato Cicirettiego. Kolejnymi nabytkami ekipy z Neapolu powinni być bramkarze: Alex Meret i Orestis Karnezis, obaj z Udinese.

Dla Betisu to największa sprzedaż w historii. Dotychczas rekordzistą był Joaquín, który w 2006 roku odszedł do Valencii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy