OFICJALNIE: Vito Mannone zagra w MLS

OFICJALNIE: Vito Mannone zagra w MLS fot. Minnesota United FC
Michał Flis
Źródło: Minnesota United FC

Vito Mannone udał się na wypożyczenie do Minnesoty United.

30-letni golkiper najbliższe miesiące spędzi w Major League Soccer. Zawodnik w klubie z północnej części Stanów Zjednoczonych będzie przybywał na zasadzie wypożyczenia z Reading FC.

W trwającym sezonie wychowanek Atalanty Bergamo zaledwie sześciokrotnie pojawiał się na boisku w meczach Championship. Opiekun drużyny z Madejski Stadium, José Gomes znacznie wyżej ceni bowiem umiejętności Annsiego Jaakkoli.

Klub z Minnesoty od dłuższego czasu poszukiwał bramkarza, który mógłby wskoczyć do wyjściowej jedenastki w startującym w marcu nowym sezonie MLS. Początkowo na jego celowniku znalazł się Agustin Rossi z Boca Juniors, jednak transfer w ostateczności nie doszedł do skutku.

Podobnie miała się sprawa z Walterem Viitalą, który przebywał już nawet w zespole na testach. Reprezentant Finlandii nie zdołał jednak przekonać do siebie sztabu szkoleniowego drużyny.

Ekipa prowadzona przez Adriana Hetha w minionym sezonie zajęła dziesiątą pozycję w stawce Konferencji Zachodniej. 

Mannone najbardziej znany pozostaje ze swojego pobytu w londyńskim Arsenalu, gdzie przez długi czas pełnił rolę zmiennika Manuela Almunii oraz Wojciecha Szczęsnego. W lidze angielskiej występował ponadto w Hull City, Barnsley oraz Sunderlandzie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy