Raków Częstochowa finalizuje hitowy transfer reprezentanta Grecji. Testy medyczne

Raków Częstochowa finalizuje hitowy transfer reprezentanta Grecji. Testy medyczne
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Enwsi.gr

Raków Częstochowa dopina ostatnie szczegóły transferu Stratosa Svarnasa z ateńskiego AEK, informuje portal Enwsi.gr.

Po wywalczeniu Pucharu oraz wicemistrzostwa Polski częstochowianie szukają wzmocnień, które pozwolą im utrzymać się w krajowej czołówce, a może i powalczyć jeszcze odważniej o mistrzostwo. W ostatnich tygodniach klub starał się choćby o Fabiana Piaseckiego ze Śląska Wrocław, a tymczasem potwierdzają się również doniesienia na temat Stratosa Svarnasa.

Środkowy obrońca AEK otrzymał od ateńskiego klubu zgodę i lada moment ma podpisać umowę z Rakowem Częstochowa. Poświęcony tej ekipie portal Enwsi.gr poinformował, że zawodnik ma udać się w najbliższym czasie do Polski, gdzie przejdzie testy medyczne. Już w zasadzie tylko one mogą zatrzymać finalizację transferu.

Działacze obu ekip doszli do porozumienia odnośnie rocznego wypożyczenia reprezentanta Grecji. Co istotne, w umowie ma się jednak znaleźć również opcja potencjalnego wykupu w przyszłym roku. 24-latek pomoże zatem w walce o europejskie puchary, a jeśli się sprawdzi, będzie mógł zostać w Ekstraklasie na dłużej.

Do załatwienia zostały już jedynie ostatnie formalności. Kiedy te zostaną dopełnione, możemy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia transakcji.

Jeszcze w zeszłym sezonie Stratos Svarnas dość regularnie występował w barwach AEK, kolejna kampania została jednak spisana na straty. Łącznie uzbierał 14 występów, często przesiadując całe mecze na ławce rezerwowych. Transfer do Rakowa Częstochowa będzie zatem szansą również dla niego na odbudowanie formy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy