Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zdradza naszego listopadowego rywala z Ameryki Południowej. „Wszystko na to wskazuje”

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zdradza naszego listopadowego rywala z Ameryki Południowej. „Wszystko na to wskazuje” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Selekcjoner Czesław Michniewicz przyznał, że reprezentacja Polski zmierzy się najprawdopodobniej tuż przed katarskim mundialem w towarzyskiej potyczce z Chile.

52-letni szkoleniowiec nie ukrywał po wylosowaniu fazy grupowej Mistrzostw Świata, że chciałby przed rozpoczęciem rywalizacji w największym piłkarskim turnieju zmierzyć się z jedną z wiodących drużyn z Ameryki Południowej, z uwagi na czekającą nas potyczkę z Argentyną.

Początkowo istniały duże nadzieje na to, że PZPN-owi uda się zorganizować towarzyskie spotkanie z Brazylią. Przedstawiciele „Canarinhos” wykazali wstępne zainteresowanie tym tematem. Po przejściu do konkretów okazało się, że jeden z faworytów mundialu bardziej skłania się ku wyborowi innego przeciwnika.

W efekcie zostaliśmy zmuszeni do podjęcia bardziej konkretnych rozmów z innymi tamtejszymi federacjami. Spośród nich najbardziej owocne negocjacje udało się najprawdopodobniej przeprowadzić z Chilijczykami i to oni będą naszym listopadowym przeciwnikiem na przetarcie tuż przed zaplanowanym na 22 listopada starciem otwierającą naszą walkę o wyjście z grupy z Meksykiem.

O takim stanie rzeczy poinformował Czesław Michniewicz w rozmowie z Agatą Bachanek z TVP Sport.

- Podczas Ligi Narodów chcemy porotować ustawieniem, popróbować wariantów, bo później nie będzie wiele okazji. Będziemy mieć jeden mecz towarzyski – i wszystko na to wskazuje, że w połowie listopada rywalem będzie Chile - stwierdził szkoleniowiec.

Identyczna sytuacja miała miejsce przed czterema laty. Wówczas przed wylotem do Rosji także zagraliśmy z „La Roja” (2:2).

Nasza drużyna narodowa w trakcie czerwcowego terminu na mecze międzypaństwowe rozegra cztery pojedynki w wspomnianych rozgrywkach - z Walią (1 czerwca o godzinie 18:00), Belgią (8 czerwca o godzinie 20:45 i 14 czerwca o godzinie 20:45) oraz Holandią (11 czerwca o godzinie 20:45).

***

Gabriel Slonina wybrał reprezentację [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy