RMC Sport: Nowy obrońca coraz bliżej Arsenalu. 30 milionów euro

RMC Sport: Nowy obrońca coraz bliżej Arsenalu. 30 milionów euro
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: RMC Sport

Sprawa przenosin Williama Saliby do Arsenalu nabiera tempa.

Nie od dziś wiadomo, że 18-letni środkowy obrońca Saint-Étienne znajduje się na celowniku Arsenalu. Według RMC Sport londyńczycy przeszli do konkretnego działania i pod koniec zeszłego tygodnia przedstawili Francuzom pierwszą propozycję za defensora. Opiewa ona na 30 milionów euro. Co ważne - „Kanonierzy” doszli już do porozumienia z samym zawodnikiem w sprawie pięcioletniego kontraktu indywidualnego.

Działacze Saint-Étienne zdają sobie sprawę z tego, że stoją na straconej pozycji, ale chcą zatrzymać u siebie Salibę na kolejny sezon w ramach natychmiastowego wypożyczenia po jego transferze do Anglii.

Arsenal jest naprawdę blisko zapewnienia sobie podpisu Francuza, ale RMC Sport podkreśla, że „Kanonierzy” cały czas muszą uważać na Tottenham, który również ma chrapkę na młodego defensora.

Saliba trafił do Saint-Étienne w 2016 roku. W minionym sezonie rozegrał 19 spotkań w pierwszym zespole francuskiego klubu, w tym 16 razy wybiegał na murawy Ligue 1.


Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy