Rumuński klub ukarany odjęciem 24 punktów

Rumuński klub ukarany odjęciem 24 punktów
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Gazeta Sportitulor

Rumuński Sąd Administracyjny potwierdził stan finansowy CFR Cluj i nakazał rozpoczęcie postępowania upadłościowego.

Cluj jest w poważnych tarapatach, bowiem nie tylko jest niewypłacalne, ale też zostało surowo ukarane sportowo - odjęciem 24 punktów w tabeli ligi rumuńskiej, co oznacza jednocześnie spadek z fotelu wicelidera na pozycję "czerwonej latarni".

Łączny dług Cluj to blisko 20 milionów euro, na które czekają wierzyciele: państwo, zawodnicy, trenerzy.

Nie ma w tej sytuacji nic szczególnie zaskakującego - rumuńskie kluby mają ogromne problemy z płynnością finansową, a ostatnio najgłośniej było o upadłości dwóch zasłużonych stołecznych klubów - Dinamo i Rapidu (ten, po odjęciu punktów Cluj, zajmuje przedostatnie miejsce w lidze).

Trzykrotny mistrz Rumunii będzie odwoływał się od werdyktu. Jeśli to się nie powiedzie, prawnicy klubu już zapowiedzieli, że udadzą się do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS).
Więcej na temat: Rumunia CFR Cluj

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy