Thomas Meunier z prośbą o zgodę na odejście z Borussii Dortmund. Belg wierzy w hitowy transfer

2023-04-29 07:44:41; Aktualizacja: 1 rok temu
Thomas Meunier z prośbą o zgodę na odejście z Borussii Dortmund. Belg wierzy w hitowy transfer Fot. Borussia Dortmund
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Mundo Deportivo

Thomas Meunier uważa, że jego etap w Borussii Dortmund dobiegł już końca. Celem Belga jest dołączenie do FC Barcelony - donosi „Mundo Deportivo”.

Prawy obrońca przestał grać. Po części wynika to z problemów zdrowotnych, a po części z braku zaufania do jego osoby.

Zważywszy na to wszystko, piłkarz jest zdania, że musi podążyć swoją drogą, opuszczając tym samym zespół z Signal Iduna Park.

Borussia Dortmund, która jeszcze kilka miesięcy temu sprzeciwiała się odejściu Thomasa Meuniera, wyraża otwartość dotyczącą sprzedaży. Co więcej, jest gotowa oddać go po okazyjnej cenie, biorąc pod uwagę fakt, że jego umowa wygasa 30 czerwca 2024 roku.

Jak podaje „Mundo Deportivo”, Belg zwrócił się do pracodawcy o zgodę na rozstanie podczas nachodzącego okna transferowego.

O tym ruchu poinformowane zostały władze FC Barcelony. Dlaczego?

Katalończycy od dłuższego czasu mają 31-latka na swojej liście życzeń, a jednym z celów na lato jest wzmocnienie prawej strony defensywy.

W tym momencie lider tabeli LaLigi nie traktuje angażu Meuniera w sposób priorytetowy, dając pierwszeństwo rejestracji Iñigo Martíneza oraz finalizacji transferu Lionela Messiego, ale gdy już się uda tego dokonać, zabierze się za dalsze pozycje.

„Blaugrana” wcale nie wyklucza pozyskania Meuniera. Niektórzy działacze są jednak przeciwni całej operacji z uwagi na jego wiek. Tradycyjnie ostatnie słowo będzie należeć do Xaviego.

62-krotny reprezentant „Czerwonych Diabłów” w tym sezonie uzbierał 18 występów i zanotował asystę.