Włoch nowym trenerem AS Monaco?!

Włoch nowym trenerem AS Monaco?! fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Tuttomercato

Wiele wskazuje na to, iż bieżący sezon jest ostatnim, który Leonardo Jardim spędzi na ławce szkoleniowej AS Monaco.

Pochodzący z Portugalii szkoleniowiec od pewnego czasu łączony jest z objęciem wielu klasowych zespołów, wśród których na czoło wysuwają się Chelsea, Arsenal oraz Tottenham. Niewykluczone więc, iż żądny nowych wyzwań 43-latek zdecyduje się na zakończeniu czteroletniego pobytu w klubie z księstwa.

Według włoskich mediów następcą Jardima może zostać  Gian Piero Gasperini, który od pewnego czasu z powodzeniem prowadzi Atalantę Bergamo. 60-letni szkoleniowiec jest powszechnie chwalony za przeistoczenie ligowego średniaka w jedną z solidniejszych drużyn ligi włoskiej, a także perfekcyjną pracę z młodzieżą.

To właśnie za kadencji Gasperiniego w Bergamo eksplodowały bowiem talenty takich zawodników, jak Roberto Gagliardini, Davide Zappacosta, Andrea Conti czy Mattia Caldara. Niewykluczone więc, iż władze Monaco pragnęłyby aby podobny projekt stworzył on w ich klubie, gdzie nie brakuje młodych i utalentowanych zawodników.

Pochodzący z Piemontu szkoleniowiec w przeszłości odpowiadał także za wyniki m.in. Primavery Juventusu, Genoi, Palermo oraz Interu Mediolan.

Warto zaznaczyć, iż Monaco było w przeszłości dwukrotnie prowadzone przez szkoleniowców z włoskim paszportem. Najpierw trenował je Marco Simone (2011-2012), następnie zaś Claudio Ranieri (2012-2014).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy