Zimowy „transfer” Kucharczyka

2016-12-27 12:33:17; Aktualizacja: 7 lat temu
Zimowy „transfer” Kucharczyka Fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski Źródło: Futbolfejs

Zimowe okienko dla Legii wcale nie oznacza transferu następcy Nemanji Nikolicia. Ten może bowiem znaleźć się w obecnej kadrze zespołu.

Król strzelców poprzedniego sezonu odchodzi do Chicago Fire, które zgodziło się zapłacić za napastnika około trzech milionów euro. W Warszawie - mimo dostępnych środków finansowych - nie zamierzają jednak sprowadzać nowego atakującego, bez stuprocentowego przekonania do potencjalnego kandydata na następcę Węgra.

Michał Kucharczyk w wywiadzie dla "Futbolfejs.pl" ujawnił plany mistrza Polski, które zakładają, że to właśnie on może być rywalem Aleksandara Prijovicia o miejsce w składzie. 25-latek rozmawiał już z trenerem Jackiem Magierą w sprawie powrotu na swoją dawną pozycję. Warto bowiem pamiętać, że dziewięciokrotny reprezentant Polski przenosząc się do stolicy grał właśnie jako najbardziej wysunięty zawodnik na boisku.

Z biegiem czasu wychowanek Świtu Nowy Dwór Mazowiecki został jednak przesunięty na skrzydło, także z powodu większej szansy na regularne występy. W ostatnim czasie dostawał jednak sporadycznie swe okazje do gry "na szpicy". Między innymi w meczu z Dundalk, gdy strzelił gola. Sam zaznaczył jednak, że musiałby na nowo przyzwyczaić się do swej starej roli.