Oficjalnie: Szokująca zmiana. Koniec wielkich transferów do Chin?!

2 lata temu
Oficjalnie: Szokująca zmiana. Koniec wielkich transferów do Chin?!

Wielkie transfery obcokrajowców do Chin najprawdopodobniej skończą się wraz z najbliższym, letnim oknem.

Chiński Związek Piłki Nożnej zdecydował się wprowadzić specjalny podatek w wysokości 100%, który ma zatrzymać falę nieracjonalnych wydatków.

„W celu ograniczenia pogoni profesjonalnych klubów za krótkoterminowymi rezultatami, ślepo chcących dorównać wydatkom konkurencyjnych klubów; by zachować porządek rynkowy; by promować zdrowe i stabilne wzorce rozwoju piłki, zdecydowaliśmy, że od lata 2017 roku kluby generujące straty zostaną obciążone opłatą za transfery obcokrajowców” - czytamy w oświadczeniu.

Chińskie kluby, w sytuacji skutkującej naliczeniem opłaty, będą zmuszone do przelania kwoty równej tej transferowej na specjalny fundusz, z którego pieniądze przeznaczone zostaną na rozwój młodych piłkarzy, promowane piłki wśród społeczności i piłkarskie akcje charytatywne.

Trzeba w tym momencie dodać, że zdecydowana większość klubów Chinese Super League generuje straty.

Wprowadzony przepis pozwoli też na większe wydatki na transfery obcokrajowców klubom posiadającym dobre akademie, wychowującym chińskich zawodników i transferujących ich do lokalnych gigantów. Tym klubom najłatwiej będzie wygenerować korzystny bilans na koniec roku.

Gdyby przepis wszedł w życie wcześniej, w zasadzie niemożliwe byłoby sprowadzenie np. Oscara do Shanghai SIPG. Brazylijczyk zimą kosztował 60 milionów euro – teraz wartość jego transferu razem z tym szczególnym podatkiem wynosiłaby już 120 milionów.


ŹRÓDŁO
Chiny
TAGI: Oficjalnie Chiny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.