„Przyjmę powołanie do reprezentacji Polski. To będzie zaszczyt!”

10 miesięcy temu „Przyjmę powołanie do reprezentacji Polski. To będzie zaszczyt!”
fot. FotoPyk

Zawodnik Jagiellonii Białystok, Taras Romanczuk, wypowiedział się na łamach „Super Expressu” na temat potencjalnej gry w reprezentacji Polski.

Kilka dni temu 26-letni defensywny pomocnik, który urodził się na Ukrainie, otrzymał polskie obywatelstwo. Dzięki niemu Romanczuk przede wszystkim zwolnił miejsce dla piłkarza spoza Unii Europejskiej w zespole „Jagi”. Od dawna przebąkiwało się jednak, że na takim ruchu może skorzystać również polska kadra. Sprawę skomentował sam Romanczuk.

- Przychodzi powołanie i co…? Oczywiście przyjmuję! To wielka sprawa, zaszczyt zagrać dla Polski. Myślę, że gdybym założył koszulkę z Orłem, to sprawiłbym wielką radość swoim bliskim. U mnie w domu od zawsze były związki z Polską. Nigdy nie wypieraliśmy się pochodzenia. A pierogi babci pamiętam do dziś - powiedział pomocnik „SE”, dodając jednak, że do całej sprawy podchodzi z dystansem:

- Nie myślę o tym. (…) Wykonuję swoją robotę. Jeśli trener uzna, że robię to na tyle dobrze, żeby mnie powołać to, to zrobi (cały wywiad TUTAJ). 

Romanczuk trafił do Polski w 2013 roku, rozpoczynając grę w Legionovii Legionowo. Kilkanaście miesięcy później został on zawodnikiem Jagiellonii, w której koszulce wystąpił jak dotąd 130 razy.

Zawodnik jakiś czas temu opowiadał o swoich polskich korzeniach w rozmowie z oficjalną stroną internetową Jagiellonii: - W domu zawsze pamiętaliśmy o tym, że dziadkowie i pradziadkowie pochodzą z Polski. Mieliśmy wszystkie dokumenty, które to potwierdzały. Pamiętam jeszcze, że jak byłem mały, pradziadek mówił mi, że miał gospodarstwo rolne w Sobiborze, około 5 hektarów ziemi. Później w tej miejscowości powstał niemiecki obóz koncentracyjny. Moja babcia urodziła się w Polsce, ale trwała wtedy II wojna światowa i babcia wraz z rodzicami została przesiedlona.  ŹRÓDŁO
Super Express I Jagiellonia Białystok
TAGI: Polska Ukraina Jagiellonia Białystok MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Reprezentacja Polski Taras Romanczuk
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.