POTWIERDZONE: Indonezyjski hit Lechii Gdańsk

11 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Indonezyjski hit Lechii Gdańsk
fot. Instagram [Egy Maulana Vikri]

Egy Maulana Vikri zostanie zawodnikiem Lechii Gdańsk.

Indonezyjczyk zwiąże się umową, która wejdzie w życie zaraz po jego osiemnastych urodzinach, czyli ósmego lipca tego roku. Najprawdopodobniej w niedzielę dojdzie do oficjalnej prezentacji.

Transfer został potwierdzony przez... indonezyjskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu. Sam zawodnik dodatkowo poinformował, że leci do nowego klubu, którym okazuje się właśnie Lechia.

Dla Maulany będzie to pierwszy klub w karierze, ale debiut w seniorskiej piłce zaliczył w reprezentacji Indonezji w meczu z Islandią w styczniu tego roku. Wcześniej czarował w kadrach juniorskich (13 bramek w 14 meczach w U-19).

Mogący występować na większości pozycji ofensywnych filigranowy zawodnik jest niezwykle popularny w Indonezji. Wystarczy wspomnieć, że jego konto na Instagramie obserwuje 645 tysięcy ludzi, czyli więcej niż... sumarycznie wszystkie polskie kluby piłkarskie. Najpopularniejsza Legia ma 136 tysięcy obserwujących, podczas gdy Lechia jeszcze przed informacją o przeprowadzce miała 26 tysięcy (obecnie ma 31 800 i ta liczba ciągle lawinowo rośnie, chociaż w Indonezji trwa noc).

Maulana nie imponuje warunkami fizycznymi, jest za to szybki i dobrze wyszkolony technicznie. Jako junior występował w Tasbi Soccer School Medan, Ragunan Athletes School, Apacinti Football Academy. W ostatnim czasie przebywał jednak głównie na zgrupowaniach różnych indonezyjskich kadr i jeździł po klubach europejskich (między innymi AS Saint-Étienne) w celu testów. Według indonezyjskich mediów Lechia skusiła go perspektywą gry w pierwszym zespole. 

Jego transfer rozpatrywano też w Legii Warszawa.

KOMPILACJA ZAGRAŃ MAULANY VIKRIEGO:ŹRÓDŁO
Ministerstwo Młodzieży i Sportu Indonezji
TAGI: Egy Maulana Vikri Lechia Gdańsk Indonezja Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.