OFICJALNIE: Griezmann i Hernández podpisali!

6 miesięcy temu OFICJALNIE: Griezmann i Hernández podpisali!

Atlético Madryt potwierdziło przedłużenie umów z Antoine'em Griezmannem i Lucasem Hernándezem.

Griezmann podpisał dokument obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku. Podwyższeniu z poprzednich 100 milionów euro uległa oczywiście klauzula wykupu - nie wiadomo jednak, ile teraz wynosi. Wedle wcześniejszych informacji na mocy tego kontraktu 27-letni napastnik reprezentacji Francji zarobi aż 23 miliony euro netto rocznie, zostając zdecydowanie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w historii klubu.

Atlético tym samym zamyka temat Griezmanna, który tuż przed pierwszym meczem mundialu w wyemitowanym w hiszpańskiej telewizji dokumencie poinformował, że odrzuca zainteresowanie Barcelony i zostaje w Madrycie.

Gwiazdor do Atlético przeniósł się latem 2014 roku z Realu Sociedad za 30 milionów euro.

Zabezpieczona została również przyszłość Hernándeza, który w dotychczasowej umowie miał niebezpieczną z perspektywy madrytczyków klauzulę wykupu w wysokości 55 milionów euro. Jego nowy kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku (stary do 2022), jednak również w jego przypadku nie znamy jeszcze dokładnej kwoty, jaką musiałby wyłożyć zainteresowany nim klub.

22-letni Lucas Hernández jest wychowankiem Atlético. W ostatnim sezonie jego notowanie wyraźnie wzrosły, czego wynikiem jest obecność w kadrze Francji na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Kilka dni temu umowę do 30 czerwca 2023 roku przedłużył José María Giménez. Jego klauzula wykupu została zwiększona do 120 milionów euro.


ŹRÓDŁO
Atletico Madryt
TAGI: Oficjalnie Antoine Griezmann Lucas François Bernard Hernández Hiszpania Francja Atlético Madryt
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.