Legia znalazła następcę Jędrzejczyka? Nowy obrońca blisko mistrza Polski

6 miesięcy temu
Legia znalazła następcę Jędrzejczyka? Nowy obrońca blisko mistrza Polski

Zgodnie z doniesieniami katalońskiego „Sportu” Legia Warszawa jest bliska pozyskania nowego obrońcy.

Chodzi o 26-letniego prawego defensora Ivána Balliu, który z Legią był łączony już wcześniej. Urodzony w Hiszpanii jednokrotny reprezentant Albanii obecnie jest zawodnikiem Metz, ale zależy mu na zmianie klubowych barw. Jak czytamy, w tym momencie najbliżej jego pozyskanie są właśnie mistrzowie Polski.

„Sport” podkreśla jednak, że w ostatnich dniach doszło do rozmów między przedstawicielami zawodnika a spadkowiczem z LaLiga, Málagą. Balliu już wcześniej myślał o powrocie do Hiszpanii, ale sprawa cały czas jest otwarta. Dodajmy, że na początku okna rozmawiał on też z Gironą.

Obrońca trafił do Metz w 2015 roku z portugalskiej Aroucy. W barwach francuskiego zespołu (rywalizował z nim zarówno w Ligue 1, jak i Ligue 2) zanotował w sumie 84 występy, jedno trafienie i sześć asyst. W poprzednim sezonie wybiegał na murawy francuskiej ekstraklasy 25 razy. Ekipa z Lotaryngii nie zdołała się w niej utrzymać.

W przeszłości Balliu przez wiele lat szkolił się w Barcelonie. Obrońcy nie udało się zadebiutować w pierwszym zespole „Dumy Katalonii”, ale rozegrał ponad 50 meczów w jej rezerwach.

Można przypuszczać, że w Warszawie szykowany jest on na następcę Artura Jędrzejczyka. Przypomnijmy, że włodarzom Legii zależy na rozstaniu z reprezentantem Polski.  
ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Polska Francja Hiszpania Albania Legia Warszawa FC Metz Iván Balliu Campeny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.