POTWIERDZONE: Batshuayi opuści Valencię

6 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Batshuayi opuści Valencię

Valencia poinformowała, że wkrótce jej zespół opuści Michy Batshuayi.

Po udanym wypożyczeniu do Borussii Dortmund, „Nietoperze” liczyły, że Belg podbije tym razem LaLiga. Tak się jednak nie stało. Środkowy napastnik rozegrał 23 mecze i tylko trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Czara goryczy przelała się w ubiegły wtorek, gdy Batshuayi zanotował fatalny występ przeciwko Sportingowi Gijón, a jego zespół przegrał to spotkanie 1:2.

– Mogliśmy wyjść na prowadzenie w pierwszej minucie, była to najlepsza okazja, jaką widziałem w ciągu sześciu ostatnich miesięcy. Jeśli nie możesz trafił w bramkę, nie możesz grać w LaLiga dla Valencii. Myślę, że musimy pozyskać kilku napastników. Wyraźnie zabrakło mi cierpliwości co do niektórych osób – w takich słowach podsumował występ Belga Marcelino García Toral, trener Valencii.

„Nietoperze” nie chcą kontynuować wypożyczenia 25-latka, który obecnie ma oferty  z innych drużyn. Natomiast Maurizio Sarri nie liczy już na Belga w Chelsea. Dlatego też prawdopodobne jest to, że 23-krotny reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej odejdzie z „The Blues” na stałe.

– Pracujemy nad transferem Batshuayiego. On wie o tym od tygodni. Jest kilka interesujących ekip. W związku z tym mamy nadzieję, że sfinalizujemy transakcję tak szybko, jak to tylko możliwe – oznajmił Mateu Alemany, dyrektor sportowy Valencii. 

Batshuayi jest piłkarzem Chelsea od lipca 2016 roku, kiedy to pozyskano go z Olympique’u Marsylia za kwotę 39 milionów euro. Po półtora roku trafił on na wypożyczenie do Borussii Dortmund. Natomiast przed obecną kampanii na tych samych zasadach został sprowadzony przez ekipę z Estadio Mestalla. Jego umowa z „The Blues” traci ważność 30 czerwca 2021 roku. ŹRÓDŁO
Valencia CF | The Indepedent
TAGI: Michy Batshuayi Tunga Mateu Alemany Font Marcelino García Toral Valencia CF Chelsea FC Hiszpania Anglia Belgia Trenerzy
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.2868 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.