Frankowski odchodzi z Jagiellonii. Amerykański sen!

6 miesięcy temu
Frankowski odchodzi z Jagiellonii. Amerykański sen!
fot. FotoPyk

Przemysław Frankowski nie będzie już reprezentował barw Jagiellonii Białystok.

Czterokrotny reprezentant Polski już od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem szeregów klubu z Podlasia. W minionych okienkach transferowych o jego względy zabiegali przedstawiciele takich zespołów jak Caen czy Lokeren. Żaden z nich nie zdołał jednak przedstawić władzom polskiej drużyny wystarczająco atrakcyjnej propozycji, na którą byliby gotowi przystać. Teraz jednak wiele na to wskazuje, że w końcu znalazła się ekipa skłonna spełnić oczekiwania przedstawicieli Jagiellonii.

Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że klub z Białegostoku osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży 23-letniego zawodnika z Chicago Fire i ten w ciągu kilku najbliższych dni powinien sfinalizować swoje przenosiny do zespołu z Major Soccer League.

Przybliżona kwota transferu oraz długość kontraktu piłkarza nie są jeszcze znane, ale w polskich mediach można było przeczytać, że ekipa ze Stanów Zjednoczonych była gotowa wyłożyć nieco ponad 1,1 miliona euro na Frankowskiego.

Wyższą ofertę ekipie z Podlasia miał przedstawić Achmat Grozny, która miała opiewać na 1,3 miliona euro, ale zainteresowania kontynuowaniem swojej kariery w Rosji nie wyraził sam piłkarz i ostatecznie po rozmowach z wysłannikami z Chicago Fire zdecydował się na opuszczenie Europy.

Czterokrotny reprezentant Polski trafił do zespołu z Białegostoku w sierpniu 2014 roku. Od tego czasu rozegrał 155 spotkań w koszulce Jagiellonii i strzelił w nich 28 bramek oraz zanotował 15 asyst.

23-letni skrzydłowy będzie miał okazję występować w nowym klubie razem z Bastianem Schweinsteigerem (poprzednio Bayern Monachium czy Manchester United) oraz Nemanją Nikoliciem (poprzednio Legia Warszawa).| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.