OFICJALNIE: Wspólne oświadczenie Furmana i Romanczuka

3 miesiące temu
OFICJALNIE: Wspólne oświadczenie Furmana i Romanczuka
fot. FotoPyk

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował oświadczenie Dominika Furmana oraz Tarasa Romanczuka.

Zamieszanie związane z oboma zawodnikami rozpoczęło się w sobotę przy okazji spotkania Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock (1:0). Zgodnie z relacją Romanczuka Furman miał nazwać go banderowcem. Pomocnik ekipy z województwa mazowieckiego jednak temu zaprzeczył i w całej sprawie mamy słowo przeciwko słowu. Szybko zajął się nią PZPN.

Dzisiaj doczekaliśmy się wspólnego oświadczenia piłkarzy:

„Podczas ostatniego meczu ligowego Jagiellonia Białystok - Wisła Płock doszło do ubolewania godnego incydentu z naszym udziałem. W spotkaniu tym nie brakowało twardej walki na boisku, a przy okazji wywiązała się nasza niepotrzebna „bitwa na słowa”. Niestety padły wyrażenia, które nigdy nie powinny paść… Oczywiście, każdy kto grał w piłkę nożną (nawet na najniższym poziomie), wie jak trudno zapanować nad emocjami, zwłaszcza tymi złymi, niegodnymi szanującego się sportowca.

W związku z tym chcielibyśmy przeprosić wszystkich tych, którzy obserwowali ten mecz i całą polską rodzinę piłkarską. Zdajemy sobie sprawę, jak złe wrażenie wywołała nasza „dyskusja”. Wyjaśniliśmy to między sobą i podaliśmy (na razie wirtualnie) sobie ręce.

Jesteśmy piłkarzami od lat, gramy w ekstraklasie i dobrze wiemy, że na naszej postawie wzoruje się wielu młodych adeptów piłki. Nie możemy dawać takiego przykładu. Jeszcze nieraz zagramy przeciwko sobie - jak zwykle ofiarnie i ambitnie. Ale obiecujemy, że do takich incydentów, jak ten w Białymstoku z naszym udziałem, już nie dojdzie.

Ktoś kiedyś powiedział, że futbol jest grą błędów. Dobrze o tym wiemy, chcemy szczerze przyznać się do błędów, naprawić je, przeprosić wszystkich zainteresowanych i wybaczyć sobie wzajemnie.

Łączy Nas Piłka!” - czytamy w nim.ŹRÓDŁO
Łączy Nas Piłka
TAGI: Oficjalnie Polska Ukraina Taras Romanczuk Dominik Furman Wisła Płock Jagiellonia Białystok
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.