Drużyna Olkowskiego protestuje! Mecz Boltonu odwołany

2 miesiące temu
Drużyna Olkowskiego protestuje! Mecz Boltonu odwołany
fot. FotoPyk

Sobotni mecz 45. kolejki Championship pomiędzy Boltonem Wanderers a Brentfordem został odwołany ze względu na protest piłkarzy gospodarzy.

Paweł Olkowski z kolegami chcą w ten sposób wymusić na władzach klubu otrzymanie zaległych wypłat. O możliwym bojkocie piłkarzy popularnych „The Trotters” angielskie media informowały już w środku tygodnia. Gracze Boltonu zarzekali się, że jeśli nie otrzymają należnych im pieniędzy, nie stawią się w sobotę na boisku. Niestety wypłat jak nie było, tak nie ma, dlatego spotkanie „Kłusaków” z Brentfordem musiało zostać odwołane i przełożone na późniejszy termin.

Co ciekawe, jeszcze w piątek pojawiła się szansa, by zamiast pierwszego składu podopiecznych Phila Parkinsona wystawić drużynę U-18. Ta nie byłaby jednak w stanie rozegrać kolejnego spotkania, po tym jak zagrała swój ostatni mecz trzy dni wcześniej.

Władze ligi poinformowały już zarząd Boltonu, że przełożenie pojedynku to jednorazowa sytuacja, a angielski klub będzie musiał rozegrać swoje dwa ostatnie starcia w Championship bez względu na okoliczności. Działacze Wanderers muszą zatem szybko wymyślić, skąd wziąć pieniądze dla swoich graczy, którym zalegają z wypłatami od początku marca.

Warto wspomnieć, że zawodnicy z University of Bolton Stadium nie uciekli się od razu do tak brutalnego rozwiązania jakim jest niestawienie się na ligowym meczu, ale próbowali protestować już wcześniej, nie biorąc między innymi udziału w dwóch sesjach treningowych drużyny.

Przypomnijmy, że bez względu na rezultat dwóch ostatnich spotkań, drużyna Olkowskiego nie ma już szans na utrzymanie się w Championship. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Bolton zajmuje przedostatnie, 23. miejsce w tabeli, tracąc osiem punktów do 22. Rotterhamu United.

MAREK GARUSŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Bolton Wanderers FC Brentford FC Anglia Paweł Olkowski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.