Oficjalnie: Nemec w New York City FC

4 lata temu Oficjalnie: Nemec w New York City FC
fot. New York City FC

Adam Nemec został nowym zawodnikiem New York City FC, który w tym sezonie zadebiutuje w rozrywkach MLS. Dołączył do amerykańskiego zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Tym samym 29-letni Słowak będzie najbardziej prawdopodobnym kandydatem na partnera w ataku dla Davida Villi, który ma być kluczową postacią w ofensywie nowojorczyków. Nemec ostatnie trzy sezony spędził w Unionie Berlin, klubie 2. Bundesligi, gdzie od pewnego czasu miał spore problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowej jedenastce. Ostatnie pół roku grał głównie dla rezerw klubu ze stolicy Niemiec.

- Adam to inny typ napastnika niż ci gracze, których posiadaliśmy do tej pory, co daje nam zdecydowanie więcej możliwości, jeśli chodzi o linię ataku – stwierdził Claudio Reyna, dyrektor sportowy NYCFC.

- To ważne, żeby mieć zawodników ze zróżnicowanymi zaletami. Adam jest silnym i potężnym atletą, który będzie stanowił dla nas realne wzmocnienie. Jesteśmy zadowoleni, mogąc mieć go w linii napadu – dodał.

Również Adam Nemec podzielił się z dziennikarzami swoimi pierwszymi wrażeniami po podpisaniu kontraktu.

 - Dołączenie do New York City FC to dla mnie fantastyczna okazja. Mam nadzieję, że będę miał realny wpływ na dobrą grę zespołu w inauguracyjnym sezonie w MLS – stwierdził.

-Wiem, że bycie częścią takiego klubu jak NYCFC da mi szansę na pokazanie, co potrafię i pozwoli na utrzymanie miejsca w kadrze Słowacji, z którą chciałbym zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy 2016 – zakończył rozentuzjazmowany Nemec, były zawodnik m.in. Genk i Kaiserslautern.
ŹRÓDŁO
New York City FC
TAGI: Oficjalnie Adam Nemec New York City FC Słowacja Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.